Hlavní stránka

Interní akordeonová soutěž

Publikováno v Hudební obor

Základní umělecká škola J.A. Komenského ve Studénce a Sdružení rodičů a přátel ZUŠ  vyhlašují interní soutěž ve hře na akordeon a EKN. Soutěže se zúčastní žáci ve všech věkových kategoriích. Den konání soutěže je stanoven na 3. května 2018 a uskuteční se v prostorách koncertního sálu ZUŠ na ulici Butovická ve Studénce. Časový harmonogram soutěže bude upřesněn.  

akordeonová soutěž

Absolventský koncert

Publikováno v Hudební obor

Srdečně Vás zveme na absolventský koncert žáků hudebního oboru, který se uskuteční 26. dubna 2018 v 16.30 hodin v koncertním sále ZUŠ na ulici Butovická ve Studénce.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

absolventský koncert

Karolína Pustková v České filharmonii

Publikováno v Hudební obor

Do své páté sezóny právě vstoupil společný projekt symfonického orchestru žáků AZUŠ ČR (Asociace základních uměleckých škol) a členů České filharmonie. Tento jedinečný projekt je výjimečný tím, že za pulty vedle profesionálních hudebníků České filharmonie usednou žáci základních uměleckých škol z celé České republiky. Kritéria pro výběr žáků do projektu jsou stanovena na základě dosavadních hudebních výsledků - například vítězství v celostátních a mezinárodních soutěžích, účastí na mezinárodních přehlídkách apod. Z Moravskoslezského kraje byla nominována také jedenáctiletá flétnistka Karolína Pustková ze třídy Markéty Tulejové, která svou nominaci obhájila a usedne tak po boku profesionálů České filharmonie. O to více nás těší, že byli vybráni do sekce fléten jen dva žáci z celé České republiky a jedním z nich je právě žákyně naší školy. V následujících několika měsících teď Karolínu čeká série zkoušek a soustředění, které vyvrcholí 24. června 2018 koncertem v pražském Rudolfinu v Dvořákově síni a 27. června 2018 na Hradčanském náměstí v Praze v rámci Československého dne, který bude přenášet v přímém přenosu Česká televize. Karolíně gratulujeme a přejeme ji mnoho dalších hudebních zážitků a příležitostí.

Kája