Dominika Vašíčková v Janáčkově filharmonii Ostrava a Filharmonii Brno

V letošním školním roce se opět bude konat velice zajímavý a pro žáky atraktivní projekt ve spolupráci se Sdružením ZUŠ Moravskoslezského kraje MÚZA, Asociací základních uměleckých škol ČR, Janáčkovou filharmonií Ostrava a Filharmonií Brno. Principem tohoto projektu je propojení profesionálního hudebního tělesa s mladými talenty, kteří budou mít možnost posadit se vedle svých zkušených kolegů z Janáčkovy filharmonie Ostrava a Filharmonie Brno a společně připravit a provést klasický symfonický koncert.

V letošním roce se tohoto nelehkého konkurzu zúčastnila a do projektu byla na základě osobní konzultace s vedoucí skupiny orchestru JFO vybrána žákyně z flétnové třídy Markéty Tulejové - Dominika Vašíčková, která bude mít možnost usednout 3.6.2015 mezi filharmoniky JFO Ostrava a 7.6.2015 mezi Brněnské filharmoniky. Dominice moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších hudebních úspěchů.

Naše základní umělecká škola ve spolupráci s SRPŠ Studénka vypraví 3.6.2015 autobus na tento výjimečný koncert. Zájemci z řad hudebníku ZUŠ Studénka, kteří se chtějí zúčastnit koncertu, hlaste se u svých učitelů nebo na sekretariátu školy. Počet míst je omezen. Cesta i samotný koncert je zdarma.

Dominika