Moravskoslezský kraj

Alice Štěpánková ve Znojmě

23. července 2018 se na nádvoří jihomoravského muzea Znojmo uskutečnil Koncert malých géniů, kde vítězové nejuznávanějších dětských soutěží mladých talentů vystoupili se svými mimořádnými hudebnímu výkony. Na koncertě se předvedlo osm mladých hudebních interpretů ve věku 8 - 11 let.

Tento koncert patří ke stálicím  hudebního festivalu Znojmo, který se konal ve dnech 12. - 29. července letošního roku.

Myšlenkou tohoto koncertu je uvedení mladých umělců na profesionální pódia, podpora mladých talentů a vzájemné sdílení hudebních zkušeností. Záštitou nad unikátním projektem převzal náš přední houslista Pavel Šporcl.

Z naší školy byla vybrána k účasti na tomto mimořádném projektu desetiletá flétnistka Alice Štěpánková ze třídy Bc. Markéty Tulejové, která si pro tuto příležitost připravila skladbu Benedetta Marcella Sonátu B dur op. 2 No. 7.

Alice Znojmo 3

Úspěch našich žáků v celostátním kole soutěže ZUŠ

Soutěže základních uměleckých škol, které vyhlašuje MŠMT jsou tady již mnoho let a naši žáci se těchto soutěží pravidelně účastní ve všech oborech, které naše základní umělecká škola nabízí. V letošním školním roce proběhla tato postupová soutěž ve hře na dechové nástroje a naši žáci nejenže nezklamali, ale někteří z nich se probojovali až do celostátního kola, které se konalo ve dnech 3. - 4. května 2018 v Praze. Do Prahy se vypravili reprezentovat naší školu Josef Daňa ve hře na lesní roh, Matěj Daňa Václav Chrástek soutěžili ve hře na trubku. Všichni tři mladí nadějní umělci jsou ze třídy Mgr. Martina Maléře, který je na soutěž fantasticky připravil a díky jejich nadšení, pracovitosti a chuti dosáhnout  co nejlepších výsledků si všichni tito chlapci v početné celorepublikové konkurenci odvezli domů nádherná 2. místa. Josefovi, Matěji ,Václavu i jejich učiteli Mgr. Martinu Maléřovi moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších společných úžasných uměleckých zážitků.

Trio Praha 1

Vánoční koncert

Srdečně zveme všechny příznivce naší školy na Vánoční koncert žáků hudebního oboru, který se uskuteční 18. prosince 2018 od 16.30 hodin v koncertním sále ZUŠ na ulici Kostelní ve Fulneku.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Vánoční koncert Fulnek 2018

Vánoční hvězdičky

Srdečně zveme všechny příznivce naší školy na Vánoční koncert žáků hudebního oboru, který se koná 13. prosince od 16.30 hodin v koncertním sále ZUŠ na ulici Butovická ve Studénce.

Těšíme se na Vás

HO vanoc hvez w

Tuba není jen pro kluky

V naší základní umělecké škole máme mnoho talentovaných, šikovných a nadaných dětí. V posledních měsících našla svůj nástroj i desetiletá Anežka Chrástková, která od září tohoto školního roku začala navštěvovat hodiny hry na tubu u pana učitele Karla Šína. Anežka si nástroj, který je skoro stejně velký jako ona, okamžitě zamilovala a vyniká s ním nejen na půdě školy, ale také v národních i mezinárodních soutěžích. V dubnu se Anežka zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže "PRO BOHEMIA", ve které získala 2. cenu a další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V květnu vrcholila postupová soutěž základních uměleckých škol celostátním kolem, do kterého se nadějná tubistka díky svému talentu, pracovitosti a lásce ke svému hudebnímu nástroji probojovala. Celostátní kolo proběhlo 4. května v Praze, odkud si Anežka odvezla cenu nejvyšší - 1. místo. Gratulujeme Anežce Chrástkové i jejímu skvělému učiteli Karlu Šínovi k mimořádnému úspěchu a přejeme tomuto týmu mnoho dalších, podobně krásných úspěchů, radost ze hry a spoustu společných hudebních zážitků.

DSC 6099 upraveno