Hlavní stránka

Výstava absolventských prací

Publikováno v Výtvarný obor

V pondělí 11. června 2018 v 17.00 hodin proběhne vernisáž prací absolventů výtvarného oboru. Výstava se koná v prostorách výtvarného ateliéru na ulici L. Svobody ve Studénce a potrvá do pátku 15. června 2018. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mas

Závěrečný koncert žáků hudebního oboru

Ve středu 13.června 2018 proběhne závěrečný koncert žáků hudebního oboru, který se uskuteční v prostorách koncertního sálu ZUŠ na ulici Butovická ve Studénce. V rámci tohoto koncertu budou oceněni nejúspěšnějsí žáci, kteří reprezentovali naší školu na soutěžích, v projektech a podobně. Těšíme se na Vaší návštěvu.

závěrečný koncert 13

Úspěch našich žáků v celostátním kole soutěže ZUŠ

Soutěže základních uměleckých škol, které vyhlašuje MŠMT jsou tady již mnoho let a naši žáci se těchto soutěží pravidelně účastní ve všech oborech, které naše základní umělecká škola nabízí. V letošním školním roce proběhla tato postupová soutěž ve hře na dechové nástroje a naši žáci nejenže nezklamali, ale někteří z nich se probojovali až do celostátního kola, které se konalo ve dnech 3. - 4. května 2018 v Praze. Do Prahy se vypravili reprezentovat naší školu Josef Daňa ve hře na lesní roh, Matěj Daňa Václav Chrástek soutěžili ve hře na trubku. Všichni tři mladí nadějní umělci jsou ze třídy Mgr. Martina Maléře, který je na soutěž fantasticky připravil a díky jejich nadšení, pracovitosti a chuti dosáhnout  co nejlepších výsledků si všichni tito chlapci v početné celorepublikové konkurenci odvezli domů nádherná 2. místa. Josefovi, Matěji ,Václavu i jejich učiteli Mgr. Martinu Maléřovi moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších společných úžasných uměleckých zážitků.

Trio Praha 1

Absolventský koncert Davida Vrobela

Srdečně Vás zveme na absolventský koncert Davida Vrobela, absolventa II. stupně studia ve hře na tubu ze třídy Karla Šína. Koncert se uskuteční v úterý 12. června 2018 od 17.00 hodin v koncertním sále ZUŠ na ulici Kostelní ve Fulneku. Těšíme se na Vaši návštěvu.

David Vrobel tuba

Tuba není jen pro kluky

V naší základní umělecké škole máme mnoho talentovaných, šikovných a nadaných dětí. V posledních měsících našla svůj nástroj i desetiletá Anežka Chrástková, která od září tohoto školního roku začala navštěvovat hodiny hry na tubu u pana učitele Karla Šína. Anežka si nástroj, který je skoro stejně velký jako ona, okamžitě zamilovala a vyniká s ním nejen na půdě školy, ale také v národních i mezinárodních soutěžích. V dubnu se Anežka zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže "PRO BOHEMIA", ve které získala 2. cenu a další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V květnu vrcholila postupová soutěž základních uměleckých škol celostátním kolem, do kterého se nadějná tubistka díky svému talentu, pracovitosti a lásce ke svému hudebnímu nástroji probojovala. Celostátní kolo proběhlo 4. května v Praze, odkud si Anežka odvezla cenu nejvyšší - 1. místo. Gratulujeme Anežce Chrástkové i jejímu skvělému učiteli Karlu Šínovi k mimořádnému úspěchu a přejeme tomuto týmu mnoho dalších, podobně krásných úspěchů, radost ze hry a spoustu společných hudebních zážitků.

DSC 6099 upraveno