Charakteristika hudebního oboru

Publikováno v Hudební obor

Charakteristika hudebního oboru


Výuka v hudebním oboru je realizována podle věku dítěte do následujících cyklů:

  • přípravné studium pro děti 5 - 7 leté
  • studium I. stupně pro děti od 7 let
  • studium II. stupně pro děti od 14 let

Přípravné studium


Výuka v přípravném studiu je uskutečňována formou skupinové výuky, v ojedinělých případech individuální formou výuky. O zařazení do individuální formy výuky rozhoduje ředitelka školy na základě doporučení třídního učitele. Cyklus je maximálně dvouletý. Na konci přípravného studia žák vykoná postupovou zkoušku do 1. ročníku základního studia.

Studium I. stupně


je sedmileté. Do prvního ročníku jsou přijímáni žáci od 7 let. Na konci každého školního roku žák vykoná postupovou zkoušku do vyššího ročníku. V průběhu studia žák veřejně vystupuje na třídních předehrávkách, interních i veřejných akcích školy, případně školu reprezentuje na interpretačních soutěžích. V posledním ročníku studia žák prokáže své nabyté dovednosti formou absolventského koncertu. 

Studium II. stupně


je čtyřleté. Je určeno pro žáky od 14 let a výuka se zaměřuje především na skupinovou praxi. Žáci mají mnoho možností uplatnit své schopnosti v souborech nejrůznějších stylů a žánrů. Studium je ukončeno absolutoriem. 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.