Múzy Ilji Hurníka

18. října 2016 se již počtvrté v Základní umělecké škole v Háji ve Slezsku konala za podpory sdružení Múza soutěž mladých umělců "Múzy Ilji Hurníka". Soutěž je věnována soudobé hudbě, tedy autorům XX. a XXI. století a mladým interpretům z řad základních uměleckých škol. Soutěž je rozdělena do čtyřech kategorií:

• smyčcové a dechové nástroje, kytara
  • zpěv
  • skladba a improvizace
  • klavír

Zvláštní blok je také vyhrazen výtvarnému oboru.

Porota byla složena ze tří členů, hudebních skladatelů Edvarda Schiffauera, Lenky Štůralové a Milana Bátora.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnily dvě flétnistky v sólové hře Alice Štěpánková a Markéta Chrástková, obě ze třídy Markéty Tulejové. Alice soutěžila v kategorii mladších žáků, kde získala Zlatou múzu a Markéta Chrástková v kategorii starších žáků získala rovněž Zlatou múzu. Soutěže se také zúčastnilo flétnové trio "Kakao" ve složení: Alice Štěpánková, Karolína Pustková a Ondřej Wojtovič. Tento nadějný mladý soubor získal kromě Zlaté múzy také veřejné ocenění poroty. Gratulujeme všem reprezentatnům naší školy za skvělý výsledek a přejeme mnoho dalších uměleckých zážitků.

Ondřej třídaAlice třída