Jarní koncert aneb talent kvete na jaře

Publikováno v Hudební obor

Se zajímavým nápadem pro mladé sólisty přišlo v letošním roce vedení symfonického orchestru Moravská Sinfonietta. Žáci základních uměleckých škol dostali možnost zúčastnit se konkurzu v projektu

"JARNÍ KONCERT, ANEB TALENT KVETE NA JAŘE"

Konkurz byl určen pro žáky základních uměleckých škol z celé České republiky. Z naší školy se konkurzu zúčastnila flétnistka Alice Štěpánková (pedagog Markéta Tulejová), která splnila podmínky konkurzu a vystoupí jako sólistka 2. dubna v 17.00 hodin na koncertě v Řepištích. Pro své vystoupení si Alice vybrala jednovětý koncert D dur klasicistního skladatele Dominika Josefa Škroupa. 

Moravská Sinfonietta

Myšlenka symfonického orchestru vznikla již v roce 2010 a v následujícím roce byl tento záměr realizován v podobě občanského sdružení. Zároveň je také jedinečnou orchestrální akademií v regionu. Veškeré zázemí poskytuje malebná obec Řepiště, která je situována mezi Frýdkem - Místkem a Ostravou. Orchestr zkouší v tamní sportovní hale. Tato organizace nabízí široké uplatnění studentům a absolventům konzervatoří či základních uměleckých škol. Poskytuje možnost sebezdokonalení a profesní praxe v tomto tělese. Záměrem akademie je současně vzdělávat v orchestrální praxi hráče z celé České republiky a Slovenska. Dokládá to i fakt, že hráči dojíždí z Prahy, Brna, Pardubic, Kroměříže, Bratislavy a Žiliny. 

Sinfonietta

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.