Tuba není jen pro kluky

V naší základní umělecké škole máme mnoho talentovaných, šikovných a nadaných dětí. V posledních měsících našla svůj nástroj i desetiletá Anežka Chrástková, která od září tohoto školního roku začala navštěvovat hodiny hry na tubu u pana učitele Karla Šína. Anežka si nástroj, který je skoro stejně velký jako ona, okamžitě zamilovala a vyniká s ním nejen na půdě školy, ale také v národních i mezinárodních soutěžích. V dubnu se Anežka zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže "PRO BOHEMIA", ve které získala 2. cenu a další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V květnu vrcholila postupová soutěž základních uměleckých škol celostátním kolem, do kterého se nadějná tubistka díky svému talentu, pracovitosti a lásce ke svému hudebnímu nástroji probojovala. Celostátní kolo proběhlo 4. května v Praze, odkud si Anežka odvezla cenu nejvyšší - 1. místo. Gratulujeme Anežce Chrástkové i jejímu skvělému učiteli Karlu Šínovi k mimořádnému úspěchu a přejeme tomuto týmu mnoho dalších, podobně krásných úspěchů, radost ze hry a spoustu společných hudebních zážitků.

DSC 6099 upraveno