ZUŠ OPEN 2018

Publikováno v Taneční obor

Magdalena Kožená c Mathias Bothor DG

Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdalény Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma "zušek" je celostátní happening ZUŠ OPEN. Díky spolupráci ZUŠ s krajskými koordinátory, Asociací ZUŠ ČR a svazem měst a obcí proběhne celostátní prezentace práce ZUŠ ve veřejném prostoru - na náměstích, radnicích, v parcích apod. tak proběhnou koncerty, vernisáže, taneční a divadelní představení.

Co je to ZUŠ OPEN

Celostátní happening základních uměleckých škol

• Základní umělecké školy představí svůj program v rámci jednoho společného dne ve čtvrtek 24. května 2018.
  • Program pro širokou věřejnost po celé České republice.
  • Hudba, tanec, divadlo, výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech.
  • Den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání.
  • Prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.

Cíle ZUŠ OPEN

Zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně

• Prezentovat celou šíři umění a života uměleckých škol mimo obvyklý rámec a prostory školy.
  • Zapojit v jeden den do spolupráce ce nejvíce uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou komunikaci v rámci regionu.
  • Posílit respekt základních uměleckých škol.

Vize

"Abychom mohli upevnit, zviditelnit a podpořit základní umělecké školy v České republice, musíme pracovat společně".

ZUS OPEN