Prostorová tvorba

Publikováno v Prostorová tvorba

zahrnuje modelování, tvarování, konstruování objemů, tvarů, které vytváří světlo a stín, plastické kontrasty, struktury a materiálové kvality. Je závislá nejen na obsahu námětu a na výtvarné úvaze, ale i na zvoleném postupu. Vztah žáka k materiálu, nástrojům a rozvíjení zručnosti hraje významnou roli k vyjádření zadaného tématu.
Klasické materiály pro prostorovou tvorbu jako keramická hlína, sádra, drát a lepenka, pro vyšší ročníky pak dřevo a ytong.
U nižších ročníků vytvářejí ze základních tvarů volné nebo užité drobné objekty.
Klasické studijní modelování podle skutečnosti získávají žáci ve vyšších ročnících.