Šampionát IPH CUP 2024

V týdnu od 7. 10. do 13. 10. 2024 probíhal v ostravské aréně světový šampionát IPH CUP 2024 v parahokeji. Již potřetí jsem měl tu čest zúčastnit se této fantastické akce se svými žáky bubeníky ze ZUŠ Studénka. Po celou dobu šampionátu jsme s žáky vytvářeli atmosféru nejen pro naše reprezentanty. Součástí turnaje bylo i natáčení připravovaného celovečerního filmu Neporazitelní a my jsme byli požádání o natočení scény do tohoto filmu. Nejen pro mě, ale hlavně pro mé žáky, to byl nepopsatelný a nezapomenutelný zážitek a také velká zkušenost. Být součástí filmu, kde hraje Ivan Trojan, Jiří Lábus či Hynek Čermák je prostě zážitek! Popovídat si s panem Lábusem o Rumburakovi, který pro mě znamenal dětství, či s panem Trojanem o Petronelkovi z Anděla Páně nebo o fotbale, s panem Čermákem o zážitcích z natáčení, je pro mě osobně velký zážitek a radost. Společně jsme tak měli možnost nahlédnout pod pokličku, jak se točí velké filmy, kolik to stojí dřiny, než takový film vznikne a než divák film zhlédne v kině či v klidu doma. Děkuji svým žákům za jejich skvěle odvedenou práci a za nadšení pro bubny. Není moc jednoduché mít v zádech 3000 fanoušků, kteří čekají na pokyny bubeníků. Všichni jsme to společně zvládli na výbornou s hvězdičkou, a vybubnovali jsme s našimi reprezentanty bronzovou medaili. Děkuji také organizátorům IPH turnaje za pozvání k této výjimečné sportovní a umělecké události.

Roman Petřík – pedagog bicích nástrojů ZUŠ Studénka

Poslední změna: 17.10.2024 - 13:21 Zpět